Branding z polotem! Naming, logo, strony www, copywriting, strategie komunikacji.

Start Terminal, czyli nasz blog Dlaczego warto wykonać tłumaczenie strony www?

Dlaczego warto wykonać tłumaczenie strony www?

Dlaczego warto wykonać tłumaczenie strony www? 23 września 2018Leave a comment

Posiadasz swoją witrynę www i zastanawiasz się nad przetłumaczeniem jej na język obcy? Jeżeli tak, musisz pamiętać o tym, że sam przekład to nie wszystko! Warto jest również zadbać o utrzymanie treści w dobrym, pełnym lekkości i polotu stylu.

Internet to dostęp do globalnego rynku, w którym aktywnie uczestniczy ponad 3 miliardy użytkowników! Tłumaczenie strony www pozwoli zatem dotrzeć do sporej części tej grupy. Jak się okazuje, średnio 28% aktywnie działających w sieci to użytkownicy anglojęzyczni, do których możesz skutecznie trafić dokonując przekładu treści swojej witryny! Oczywiście tłumaczenie możesz wykonać również w innych językach, w zależności od profilu Twojej marki oraz potencjalnych potrzeb Twoich klientów.

Dlaczego warto postawić na tłumaczenie strony www?

W pierwszej kolejności zastanów się – czy mówisz takim samym językiem jak Twoi klienci? Jeżeli część z nich trafia na barierę językową, być może dobrym pomysłem będzie tłumaczenie strony www! Oto kilka ważnych powodów, dla których warto na poważnie przemyśleć tę kwestię:

Sprzedajesz za granicą

Jeżeli działasz na rynkach zagranicznych, bądź planujesz rozwinąć się w najbliższej przyszłości, stworzenie witryny w języku obcym będzie doskonałym krokiem do przodu. Informacje o produktach czy usługach w języku potencjalnych klientów skuteczniej zachęcą ich do skorzystania z Twojej oferty!

Chcesz się rozwijać

Rozwój na lokalnym rynku sprawia, że z czasem myślisz o rozszerzaniu działalności na rynki zagraniczne. Jest to opcja, która daje szansę na to,  że Twoje produkty bądź usługi zyskają popularność za granicami – tłumaczenie strony www pozwoli skutecznie przejść do realizacji tego planu.

Nie chcesz zostać w tyle za konkurencją

Wielojęzyczna strona internetowa to sposób na to, aby wyjść z cienia i wyróżnić się w swojej niszy. Przewaga jaką daje strona www w obcym języku, może być początkiem sukcesu na rynku międzynarodowym. Co więcej, możesz tym sposobem zostawić konkurencję daleko w tyle.

Większe przebicie i prestiż

Posiadanie wielojęzycznej strony www to sposób na niesamowite pierwsze wrażenie. Potencjalni klienci widząc Twoją otwartość i elastyczność z pewnością wyżej ocenią Twoją markę. Dostosowanie przesłania, prezencji witryny oraz sposobu działania pod kątem klientów zagranicznych, pozwala wzbudzić zaufanie i wiarygodność marki, a co za tym idzie zapewnia doskonałą reputację.

Prowadzisz sklep www z wysyłką na cały świat

E-commerce prowadzony z myślą o rynkach zagranicznych powinien być dopasowany do potencjalnych klientów. Informacje dostarczane w różnych językach, z dostosowanymi walutami czy miarami, pomogą zdobyć zaufanie klientów zagranicznych, a co za tym idzie zwiększyć sprzedaż.

Masz klientów z zagranicy

Jeżeli Twoje produkty zyskują popularność poza rodzimym rynkiem, warto wykonać miły gest w kierunku klientów zagranicznych, oferując im stronę www lub sklep online w wariancie w języku obcym. To sposób na ułatwienie im kontaktu, uzyskania informacji, korzystania z Twoich usług lub zakupu produktów!

Analizy Google Analytics

Prowadząc tego rodzaju statystyki, jesteś w stanie określić skąd bierze się ruch na Twojej stronie. Jeżeli widzisz, że dane geograficzne sugerują, że zaglądają do Ciebie osoby z określonych krajów, być może warto stworzyć wersję strony www w ich języku?

Lepszy współczynnik konwersji, SEO i odbiór witryny

Ruch na stronie generowany przez użytkowników posługujących się językiem obcym może zostać znacznie zwiększony! Stworzenie witryny internetowej w języku klienta, bądź na początek w języku angielskim, to doskonałe wsparcie konwersji. Tłumaczenie strony www pomaga zwiększyć skuteczność strony. Na początek możesz zacząć od przekładu stron najczęściej odwiedzanych, wówczas porównać możesz konwersję poszczególnych opcji.

Wielojęzyczna witryna pozwala poprawić pozycję w wyszukiwarkach. Warto również pamiętać, że dzięki przełamaniu bariery językowej, możliwe jest nawiązanie emocjonalnych relacji z użytkownikami na całym świecie. Dzięki temu, tym chętniej wrócą na stronę, na której otrzymają informacje w języku który znają. Tego rodzaju strategia doskonale wpływa także na SEO.

Podsumowanie

“One language sets you in a corridor for life. Two languages open every door along the way.” czyli „Znajomość jednego języka stawia cię w korytarzu życia. Dwa języki otwierają wszystkie drzwi na twojej drodze.”– Frank Smith

Tłumaczenie strony www to jeden z najbardziej trafnych sposobów otwarcia biznesu na kolejne rynki i nowych klientów. Jeżeli marzysz o międzynarodowym sukcesie, inwestycja w przekład strony na język obcy, pomoże otworzyć alternatywy o jakich nie śniłeś! Ze wsparciem Samolotni, możesz zrobić pierwszy krok i stworzyć swoją witrynę w języku angielskim!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poleć tą stronę:

Potrzebujesz indywidualnej wyceny?