Branding z polotem! Naming, logo, strony www, copywriting, strategie komunikacji.

Start Terminal, czyli nasz blog Idealne logo krok po kroku

Idealne logo krok po kroku

Idealne logo krok po kroku 10 września 2018Leave a comment

Logo to sposób na stworzenie atrakcyjnej wizualizacji przesłania marki. To klucz do umysłu. Wykorzystując odpowiednie symbole, kolory, czy czcionkę tego graficznego projektu, pozwalamy odbiorcom wyobrazić sobie nasze idee, ale równocześnie przedstawiamy nasze cechy charakterystyczne.

Projektowanie logo jest zadaniem skomplikowanym, niemniej kierowanie się kilkoma podstawowymi zasadami, pozwoli stworzyć najlepsze efekty.

Elastyczność

Tworząc projekt warto pamiętać o tym, aby był on elastyczny – możliwy do wykorzystania na różnych nośnikach, w tym stronie www, na wydrukach na papierze czy tkaninach. Skalowalność i możliwość regulacji wielkości logo, pozwoli dopasować je do różnorodnych potrzeb. Musi ono prezentować się doskonale w czerni i bieli, jak również w kolorze. Aby zachować elastyczność, projekt musi być prosty, ponadczasowy, wzbudzający zainteresowanie i odpowiednie skojarzenia, a także zaskakiwać innowacyjnością.

Dbałość o każdy detal projektu

Kolor, czcionka, jej grubość, odstępy – każdy element musi ze sobą współgrać, aby logo było spójne. Kształt, rozmiar czy rodzaj czcionek, muszą zatem być połączone z odpowiednią barwą (lub ich zestawem), dzięki czemu prezencja całości doskonale odda to, czym zajmuje się logowana marka. Odpowiednie wykorzystanie narzędzi graficznych, znajomości psychologii kolorów, a także dbałość o schludność i przejrzystość, pozwoli stworzyć rewelacyjną całość.

Logo to nie tylko symbole

W Samolotni, motyw papierowego samolotu to symbol polotu z jakim pragniemy wspomagać naszych klientów. Wykorzystanie ikony w logo, nie jest jednak czymś „obowiązkowym”. Często atrakcyjna czcionka i dobrze dobrana kolorystyka same w sobie mogą stworzyć niepodważalny znak rozpoznawczy dla Twojej marki.

Szkic

Oddanie projektu w ręce specjalistów, nie oznacza, że nie warto pomyśleć o stworzeniu własnego szkicu. Pomysły i kreatywne podejście do tematu pomoże grafikowi lepiej zrozumieć zamysł z jakim działa marka, a także pozwala dookreślić to czego tak naprawdę szukasz. Kilka propozycji i otwartość na fachowe doradztwo, pozwoli stworzyć doskonałą kompozycję.

Powyższe kroki to dopiero początek, niemniej pozwalają spojrzeć na temat bardziej precyzyjnie i kreatywnie. Zdolność adaptacji i ciągłe doskonale to podstawowy element opracowywania ostatecznego, szytego na miarę logo. Jako specjaliści pomożemy znaleźć indywidualne rozwiązanie dla Ciebie i Twojej marki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poleć tą stronę:

Potrzebujesz indywidualnej wyceny?