Branding z polotem! Naming, logo, strony www, copywriting, strategie komunikacji.

Start Terminal, czyli nasz blog Jak stworzyć atrakcyjny blog firmowy?

Jak stworzyć atrakcyjny blog firmowy?

Jak stworzyć atrakcyjny blog firmowy? 15 października 2018Leave a comment

Założenie bloga firmowego oraz tworzenie regularnych publikacji to dobry krok w kierunku zwiększenia ruchu na stronie firmowej. Niestety samo w sobie tworzenie tego rodzaju contentu, wymaga dbałości o detale, które pomogą skutecznie zachęcić czytelników do odwiedzin. Jeżeli zależy nam na uzyskaniu wiernego grona odbiorców, musimy zadbać o jeden ważny aspekt, czyli zaangażowanie czytelników.

Blog firmowy, który sprawia, że odwiedzający go goście zostają dłużej i chętnie wracają to klucz do sukcesu. Nie da się jednak ukryć, iż jest to również jeden z najtrudniejszych w realizacji kroków. Poniżej przedstawiamy zatem kilka wskazówek, które pozwolą zachęcić czytelników i zwiększyć atrakcyjność Twojego bloga!

Po pierwsze – blog firmowy a jego odbiorcy

Aby zacząć tworzyć atrakcyjny content na bloga firmowego, zacznij od zrozumienia tego, kim tak właściwie są Twoi czytelnicy. Wydaje się być to kwestia oczywista, jednak wielu twórców pomija ten aspekt, bądź traktuje go po macoszemu. Jeżeli chcesz zyskać wiernych gości na Twojej witrynie, poznaj potrzeby swojej grupy docelowej, dowiedz się o czym chcą przeczytać i kreuj treści, które będą dla nich przystępne. Twój blog ma nieść wartości, edukować, wyjaśniać i ciekawić.

Po drugie – zadbaj o prezentację

Mówi się, że nie należy oceniać książki po okładce, jednak w kwestii bloga, jego wygląd bywa jednym z ważniejszych czynników. Warto zadbać o przejrzystość, dobrą organizację, uporządkowanie postów i ich szaty graficznej. Atrakcyjna prezentacja pozwala utrzymać czytelników na dłużej. Znaczenie mają detale takie jak czcionki, kolory, obrazy i hasła, dodatkowe ikony i im podobne. Atrakcyjny wygląd bloga budzi zainteresowanie i inspiruje.

Po trzecie – rozbij treści

Blog firmowy czy też prywatny, powinien być lekki i przyjemny w odbiorze, dlatego bloki tekstów rozbijaj na mniejsze partie, zbieraj najważniejsze informacje w krótkich akapitach i zadbaj o czytelność. Sprawdzają się nagłówki, podkreślenia, wypunktowania. Treści powinny być ciekawe, a nie wiać nudą i monotonią.

Po czwarte – zadbaj o atrakcyjność wizualną

Nadmiar informacji technicznych z Twojej branży może przytłaczać, dlatego poza danymi technicznymi, zadbaj o dodanie ciekawych grafik, filmów, elementów interaktywnych lub zdjęć. Te proste detale sprawią, że treści będą przyjemne w przyswajaniu. Wizualna atrakcyjność treści to nawet 94% skuteczności wpisów blogowych, dlatego warto o niej pamiętać.

Po piąte – nie zapominaj o szybkości wczytywania witryny

Każda sekunda jest tutaj na wagę złota, dlatego warto zadbać o to, aby nie przeciążać witryny zbyt dużymi plikami. Dobrze jest wybrać świetny hosting, czy zgłosić się do Samolotni, gdzie pomożemy stworzyć ciekawe treści oraz poprawić wydajność i przyspieszyć działanie witryny.

Po szóste – optymalizacja pod kątem urządzeń mobilnych

Urządzenia mobilne, to obecnie jedna z najchętniej stosowanych do przeglądania internetu form. Tworzenie responsywnych witryn i bloga firmowego pozwala użytkownikom smartfonów itp. korzystać z naszych stron w pełni.

Podsumowanie

Tworząc blog firmowy należy pamiętać o aspektach takich jak szybkość witryny, dbałość o SEO, śledzenie postępów, ciągłe udoskonalanie czy troska o zaangażowanie czytelnika. Musisz jednak przede wszystkim dołożyć starań, aby zyskać atrakcyjny content (więcej znajdziesz we wpisie). Jeżeli nie masz pewności jak to zrobić – zapraszamy do kontaktu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poleć tą stronę:

Potrzebujesz indywidualnej wyceny?